Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Kupovina preko interneta

Go down 
+19
samper
Juan da Nova
jam.hadar
Darko
fićo
Rakija
foksieloy
Antiša
Suspiria
king1976
Marin Split
Matko
Davorin
420blackadder
misterno
LenkoSmrk
Chofus
imnik
ssekir75
23 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Autor/icaPoruka
Rakija
Oblak dima
Oblak dima
Rakija


Broj postova : 3280
Join date : 25.03.2013
Age : 37
Lokacija : Opatija
Omiljeni duhani : Oni kaj se dimiju kad ih vužgaš...

Kupovina preko interneta - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Kupovina preko interneta   Kupovina preko interneta - Page 4 Empty10.10.13 12:04

rista2402 je napisao/la:
E ljudi jel funkcionise ovo i u Srbiji ili samo kod vas u EU...Question 
Funkcioniralo je i dok nismo bili u EU, tako da pretpostavljam da nije problem ni za Srbiju.
[Vrh] Go down
imnik
Oblak dima
Oblak dima
imnik


Broj postova : 3163
Join date : 05.11.2009
Age : 48
Lokacija : Beograd

Kupovina preko interneta - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Kupovina preko interneta   Kupovina preko interneta - Page 4 Empty10.10.13 13:14

Ja 4-5 puta u toku godine poručim od Richa 300-tinak grama i samo mi je jednom 2010.godine stiglo da platim carinu.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Kupovina preko interneta - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Kupovina preko interneta   Kupovina preko interneta - Page 4 Empty10.10.13 14:01

Hvala puno... krece narudzbina...Cool 
[Vrh] Go down
Juan da Nova
Prva lula
Prva lula
Juan da Nova


Broj postova : 72
Join date : 12.06.2013
Age : 32
Lokacija : Beograd

Kupovina preko interneta - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Kupovina preko interneta   Kupovina preko interneta - Page 4 Empty10.10.13 14:50

Kolika je poštarina za Srbiju? Na sajtu USPS-a su naveli preko USD 50 za male pošiljke a to mi deluje neverovatno...
[Vrh] Go down
Juan da Nova
Prva lula
Prva lula
Juan da Nova


Broj postova : 72
Join date : 12.06.2013
Age : 32
Lokacija : Beograd

Kupovina preko interneta - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Kupovina preko interneta   Kupovina preko interneta - Page 4 Empty10.10.13 15:00

sad vidim da je na 4noggins-u 17.75, isto kao i za Hrvatsku. Dakle ne isplati se uzeti 100g ili manje Smile
[Vrh] Go down
imnik
Oblak dima
Oblak dima
imnik


Broj postova : 3163
Join date : 05.11.2009
Age : 48
Lokacija : Beograd

Kupovina preko interneta - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Kupovina preko interneta   Kupovina preko interneta - Page 4 Empty10.10.13 19:33

Najvise se ispalti 250'300 grama. Em se obicnop prodje bey globe, em je isplativo na obicnu postarinu naruciti takvu kolicinu.
[Vrh] Go down
Juan da Nova
Prva lula
Prva lula
Juan da Nova


Broj postova : 72
Join date : 12.06.2013
Age : 32
Lokacija : Beograd

Kupovina preko interneta - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Kupovina preko interneta   Kupovina preko interneta - Page 4 Empty10.10.13 21:48

Čudi me da ne otvaraju...Baš sam čitao carinske propise, dozvoljeno je preko pošte uvesti samo 50 g krupno rezanog duvana u Srbiju. Meni su otvarali i pošiljke sa čajem.
[Vrh] Go down
imnik
Oblak dima
Oblak dima
imnik


Broj postova : 3163
Join date : 05.11.2009
Age : 48
Lokacija : Beograd

Kupovina preko interneta - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Kupovina preko interneta   Kupovina preko interneta - Page 4 Empty10.10.13 22:02

Očigledno zavisi na koga pošiljka naleti.
[Vrh] Go down
Rakija
Oblak dima
Oblak dima
Rakija


Broj postova : 3280
Join date : 25.03.2013
Age : 37
Lokacija : Opatija
Omiljeni duhani : Oni kaj se dimiju kad ih vužgaš...

Kupovina preko interneta - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Kupovina preko interneta   Kupovina preko interneta - Page 4 Empty11.10.13 8:29

Juan da Nova je napisao/la:
Čudi me da ne otvaraju...Baš sam čitao carinske propise, dozvoljeno je preko pošte uvesti samo 50 g krupno rezanog duvana u Srbiju. Meni su otvarali i pošiljke sa čajem.
ako se ne varam 4noge obično na kutiju napiše "candel making suplyes" ili nešto slično, pa to uglavnom ignoriraju.
[Vrh] Go down
imnik
Oblak dima
Oblak dima
imnik


Broj postova : 3163
Join date : 05.11.2009
Age : 48
Lokacija : Beograd

Kupovina preko interneta - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Kupovina preko interneta   Kupovina preko interneta - Page 4 Empty11.10.13 13:25

Srećom pa je stari dobri Rich inventivan.
[Vrh] Go down
fićo
Peče me jezik
Peče me jezik
fićo


Broj postova : 372
Join date : 29.07.2013
Age : 50
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Irish Flake, 4N BHT, MM965 ,Ashton Artisans blend,glen piper,McB Danac

Kupovina preko interneta - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Kupovina preko interneta   Kupovina preko interneta - Page 4 Empty11.10.13 14:25

Živio Rich..živjele svijeće!!!!
[Vrh] Go down
samper
Prva lula
Prva lula
samper


Broj postova : 42
Join date : 22.02.2013
Age : 54
Lokacija : Rovinj
Omiljeni duhani : MB: Navy Flake, Scottish Mixture, Dark Twist Roll Cake; Robert Mc Connell Oriental + McClelland Drama Reserve 1:1, McClelland Classic Samsun

Kupovina preko interneta - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Kupovina preko interneta   Kupovina preko interneta - Page 4 Empty31.10.13 10:30

Ne želim stvarati pomutnju i rastužiti forum, ali moram informaciju podijeliti s vama....
Poslao sam sljedeći upit carini:

"Dobar dan,
pročitao sam na više mjesta da prestaje carinski nadzor nad poštanskim pošiljkama iz Europske unije, no s obzirom na specifičnost robe koju bih naručio, molio bih odgovor na sljedeće pitanje:
Ako naručujem poštom (internet narudžba) duhan za lulu iz zemlje članice Europske unije, koju količinu smijem naručiti u jednoj poštanskoj pošiljci i da li se pritom plaćaju trošarina, carina, PDV ili neki drugi troškovi?"

Njihov odgovor:

"Poštovani,
Nije dopuštena narudžba bilo koje količine duhanskih proizvoda jer Zakon o ograničavanju uporabe duhanskih prerađevina zabranjuje prodaju duhanskih proizvoda putem interneta.

S poštovanjem,
Ministarstvo financija Carinska uprava"

Provjerio sam navedeni zakon
[You must be registered and logged in to see this link.]

i doista piše pod člankom 11:
"...Zabranjuje se prodaja duhanskih proizvoda putem interneta..."

Ima još (za on-line shop u HR):
"...Novčanom kaznom od 30.000,00 do 150.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj pravna osoba ako:
...
23. prodaje duhanske proizvode putem interneta (članak 11. stavak 7.),
"


Sorry... volio bih da sam u krivu...
[Vrh] Go down
kamarad igorrr
Oblak dima
Oblak dima
kamarad igorrr


Broj postova : 2437
Join date : 14.06.2013
Age : 53
Lokacija : Sveta Nedelja
Omiljeni duhani : sve što gori.... bez plamena

Kupovina preko interneta - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Kupovina preko interneta   Kupovina preko interneta - Page 4 Empty31.10.13 10:37

Kill the messenger Za carinu 
...or don't... Wink 
Bogami treba ona blindirana vrata stvarno staviti u funkciju...
[Vrh] Go down
gstaraz
Hladan dim
Hladan dim
gstaraz


Broj postova : 955
Join date : 18.07.2013
Age : 52
Lokacija : Rijeka
Omiljeni duhani : Oriental, Virginia, Latakia

Kupovina preko interneta - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Kupovina preko interneta   Kupovina preko interneta - Page 4 Empty31.10.13 10:48

hmmm...

zabranjena je prodaja preko interneta (o proizvodnji, predstavljanju i prodaji duhanskih proizvoda), ali ne vidim da su kupovina ili uvoz zabranjeni... ?!?

po mojoj interpretaciji se tu radi o zabrani reklamiranja duhana, odnosno u kontekstu da Internet služi kao medij za reklamiranje osim za prodaju, pa je tu dosta mutno radi toga...

Čudan odgovor ministarstva...

[Vrh] Go down
foksieloy
Oblak dima
Oblak dima
foksieloy


Broj postova : 3252
Join date : 06.03.2013
Age : 39
Lokacija : Križevci, Hrvatska
Omiljeni duhani : Balkan Sasieni, Drama Reserve, Christmass Cheer, HH Vintage Syrian, Symphony, Plumcake

Kupovina preko interneta - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Kupovina preko interneta   Kupovina preko interneta - Page 4 Empty31.10.13 10:51

Zabranjuje se prodaja, ne i kupovina. Smile

Ilitiga ti ne smiješ otvoriti e-dućan u RH koji trži duhan.
[Vrh] Go down
http://foksieloy.name/
fićo
Peče me jezik
Peče me jezik
fićo


Broj postova : 372
Join date : 29.07.2013
Age : 50
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Irish Flake, 4N BHT, MM965 ,Ashton Artisans blend,glen piper,McB Danac

Kupovina preko interneta - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Kupovina preko interneta   Kupovina preko interneta - Page 4 Empty31.10.13 10:52

kaže: Zabranjuje se prodaja duhanskih proizvoda putem interneta....u tvom slučaju se radi o kupnji a ne o prodaji.Tebi kao fizičkoj osobi nitko nemože zabranit da naručiš duhan putem interneta.Jedino je stvar u tome da li će paket carina otvarati.Ako nemaš sreće lupit će ti carinu .Jedino je rizik od globe da netko npr.stavi na njuškalo da prodaje npr.domaći duhan,a to onda podliježe tom članku zakona...
[Vrh] Go down
samper
Prva lula
Prva lula
samper


Broj postova : 42
Join date : 22.02.2013
Age : 54
Lokacija : Rovinj
Omiljeni duhani : MB: Navy Flake, Scottish Mixture, Dark Twist Roll Cake; Robert Mc Connell Oriental + McClelland Drama Reserve 1:1, McClelland Classic Samsun

Kupovina preko interneta - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Kupovina preko interneta   Kupovina preko interneta - Page 4 Empty31.10.13 12:13

i ja sam mislio da nema problema ako kupujem a ne prodajem, i upit je bio vrlo jasan, pa opet je carina odgovorila da to nije dozvoljeno. ne znam sto da mislim o tome. znam da praksa pokazuje da 1
mozemo kupiti samo je pitanje placanja drugih troskova. zapravo mi je ideja bila da probam naci najpovoljniji web shop u eu u uvjerenju da onda nece biti drugih troskova i problema s carinom
[Vrh] Go down
Antiša
Oblak dima
Oblak dima
Antiša


Broj postova : 1760
Join date : 23.06.2008
Age : 38
Lokacija : Sofija
Omiljeni duhani : ST Balkan Latakia, Billy Budd

Kupovina preko interneta - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Kupovina preko interneta   Kupovina preko interneta - Page 4 Empty31.10.13 12:24

Očito je jedino da su te na brzinu skinuli s vrata. Najpovoljniji shop u EU je onaj u USA. devil 
Zašto tražiš sreću tamo gdje je nema? Nekoliko nas je, neovisno jedan o drugome, istraživalo tržište i radilo usporedbe i zaključak je da su duhani generalno puno jeftiniji u USA.

Tko želi biti siguran da ga neće globiti različiti interpretatori istih propisa, neka više ne naručuje dok istovremeno nama ostalima pošiljke stižu svaki mjesec bez harača. Cool 
____________
Držite se teme. Komentare o migracijama ostavite za brbljaonicu. Wink
[Vrh] Go down
https://antebudimir.com
samper
Prva lula
Prva lula
samper


Broj postova : 42
Join date : 22.02.2013
Age : 54
Lokacija : Rovinj
Omiljeni duhani : MB: Navy Flake, Scottish Mixture, Dark Twist Roll Cake; Robert Mc Connell Oriental + McClelland Drama Reserve 1:1, McClelland Classic Samsun

Kupovina preko interneta - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Kupovina preko interneta   Kupovina preko interneta - Page 4 Empty31.10.13 13:01

abudimire,
nemam što dodati na tvoj dobronamjeran komentar.
[Vrh] Go down
Antiša
Oblak dima
Oblak dima
Antiša


Broj postova : 1760
Join date : 23.06.2008
Age : 38
Lokacija : Sofija
Omiljeni duhani : ST Balkan Latakia, Billy Budd

Kupovina preko interneta - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Kupovina preko interneta   Kupovina preko interneta - Page 4 Empty01.11.13 10:04

Lulaštvo je pomalo i ratovanje, a carinici su naši najdraži i najomraženiji protivnici, ovisno o rezultatu. Za carinu 
[Vrh] Go down
https://antebudimir.com
jam.hadar
Hladan dim
Hladan dim
jam.hadar


Broj postova : 850
Join date : 05.01.2011
Age : 43
Lokacija : Rijeka

Kupovina preko interneta - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Kupovina preko interneta   Kupovina preko interneta - Page 4 Empty02.11.13 11:05

Čini se kako dosta toga ovisi na koju "tetu" na carini naletite. U Rijeci prolaze sve narudžbe iz USA koje ne prelaze iznos od 160 kn + dostava, zato uvijek napomenem onome od koga naručujem da mi te dvije stavke na računu jasno odvoji. Međutim, s trenutnim cijenama dostave, isplativost narudžbe do tog iznosa postaje upitna ukoliko naručujete više od dvije - tri vrste duhana jer se njegova cijena s količinom smanjuje. Najjeftinije mi je naručiti jedan blend u bulku, no tada se izlažem riziku da kupim dosta lišća što mi se možda neće sviđat, što i nije neki problem jer uvijek postoji netko kome će baš taj duhan leć... Cool
U Zagrebu je izgleda situacija drugačija, i vi se čini se možete malo više kockati s narudžbama, pa ako prođe - prođe, što u Ri nije slučaj...
Eto, ukoliko netko ima noviju i točniju informaciju ili iskustvo - napišite, svima nam može biti od koristi!
[Vrh] Go down
samper
Prva lula
Prva lula
samper


Broj postova : 42
Join date : 22.02.2013
Age : 54
Lokacija : Rovinj
Omiljeni duhani : MB: Navy Flake, Scottish Mixture, Dark Twist Roll Cake; Robert Mc Connell Oriental + McClelland Drama Reserve 1:1, McClelland Classic Samsun

Kupovina preko interneta - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Kupovina preko interneta   Kupovina preko interneta - Page 4 Empty04.11.13 14:47

Vrag mi ne da mira pa sam ipak tražio i dalje web shopove u Eu, s time da su me zanimale zemlje gdje je preko izvještaja eurostata duhan povoljniji

[You must be registered and logged in to see this link.]
Najjeftiniji duhan u regiji možete nabaviti u Makedoniji (gdje mu je cijena 25 posto prosjeka EU), Albaniji (27 posto), Srbiji (30 posto), Bosni i Hercegovini te Crnoj Gori (po 34 posto). Od 27 zemalja članica EU najniže cijene duhana su u Mađarskoj (52 posto prosjeka EU), Litvi (55 posto), Bugarskoj (57 posto) i Poljskoj (58 posto), a najviše u Velikoj Britaniji (194 posto) i Irskoj (199 posto). Što se Hrvatske tiče, cijene duhanskih proizvoda u 2012. godini su bile na razini 57 posto prosjeka cijena u EU, a s obzirom na povećanje trošarina te će se brojke u 2013. zasigurno približiti EU prosjeku. Rekorder po cijenama duhana je Norveška gdje su one na čak 270 posto prosjeka EU.

Tako sam došao do mađarskog [You must be registered and logged in to see this link.]

Neki su duhani skupi, ali npr. za ljubitelje Stanislawa:
Stanislaw Balkan Latakia 35 g 1.080Ft

Kurs je 2,6 kn za 100 Ft, pa bi cijena za 35g (takvo je pakiranje) bila: 10,8* 2,6= 28,08 kn, ili za 50 g koliko je kod nas pakiranje: 40,11 kn. (kod nas 55 kn).

još povoljniji je Stanislaw London Mixture 35 g 880 Ft, tj. cca 33 kn/50 g (kod nas 55kn)

Vidio sam da se može registrirati (podržava i Croatia), pa bi valjda prošla i on-line narudžba.

Za sada nemam namjeru naručivati, ali već kad sam našao, možda nekom posluži, makar kao orjentir što se isplati kupiti u Mađarskoj ako se zatekne tamo.
[Vrh] Go down
foksieloy
Oblak dima
Oblak dima
foksieloy


Broj postova : 3252
Join date : 06.03.2013
Age : 39
Lokacija : Križevci, Hrvatska
Omiljeni duhani : Balkan Sasieni, Drama Reserve, Christmass Cheer, HH Vintage Syrian, Symphony, Plumcake

Kupovina preko interneta - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Kupovina preko interneta   Kupovina preko interneta - Page 4 Empty04.11.13 16:04

Zanimljiv info. Bacil bum oko.
[Vrh] Go down
http://foksieloy.name/
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8271
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Kupovina preko interneta - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Kupovina preko interneta   Kupovina preko interneta - Page 4 Empty04.11.13 16:49

Bravo, dobra informacija, treba iskoristiti sve resurse EU 😄
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
Antiša
Oblak dima
Oblak dima
Antiša


Broj postova : 1760
Join date : 23.06.2008
Age : 38
Lokacija : Sofija
Omiljeni duhani : ST Balkan Latakia, Billy Budd

Kupovina preko interneta - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Kupovina preko interneta   Kupovina preko interneta - Page 4 Empty04.11.13 17:35

U kontaktu sam s Mađarima, ali još uvijek ništa od narudžbi jer su kod njih vodeći podivljali za razliku od naših umjerenih. Tako prodaja duhana po novom ide isključivo preko državnih licenci koje su dobili ministrovi prijatelji, a svi mali pa tako i web shopovi ne smiju više (do daljnjeg) prodavati duhan. Zbog toga su u problemima s nabavom i prodajom. Traži se rješenje... pop 
[Vrh] Go down
https://antebudimir.com
Sponsored content





Kupovina preko interneta - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Kupovina preko interneta   Kupovina preko interneta - Page 4 Empty

[Vrh] Go down
 
Kupovina preko interneta
[Vrh] 
Stranica 4 / 5.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» Kupovina prve
» Kupovina u Antverpenu
» Kupovina na Aukcije.hr :)
» Internet kupovina
» Kupovina polovnih lula

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Ostalo vezano uz lule i duhane :: Web-shopovi // On-line kupovina-
Forum(o)Bir: