Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 prvi dojam nakon punjenja i paljenja moje prve lule

Go down 
+5
FajkaSt
Karlo
foksieloy
gstaraz
runner
9 posters
Autor/icaPoruka
runner
Prva lula
Prva lula
avatar


Broj postova : 29
Join date : 08.05.2014
Age : 46
Lokacija : Rijeka-Bjelovar

prvi dojam nakon punjenja  i  paljenja moje prve lule Empty
PostajNaslov: prvi dojam nakon punjenja i paljenja moje prve lule   prvi dojam nakon punjenja  i  paljenja moje prve lule Empty14.05.14 22:57

- kada sam radio lažno paljenje greškom sam uvukao dim u pluča Shocked , palio sam jedno 8 puta,i naravno da nisam imao šibice kod sebe(zaboravio ih kupiti kada i lule) pa sam sve palio sa običnim upaljačem i to u intervalu od 1 sec paljenje,da nebi slučajno u startu oštetio novu lulu(ipak se radi o Savinelli luli,jer pojeo bi se da sam ju odmah oštetio) affraid 
nakon nekih 10 min počeo sam se opuštati(to me iznenadilo) Very Happy  Very Happy  Cool ta prva lula do polovice napunjena trajala mi je oko 40 minuta.
Zaključak:
Stvarno neznam što sam toliko dugo čekao da prolulam
Zadovoljstvo učinjenim: 10/10 (bez obzira na početničke greške)
P.S. sada nakon jučerašnje prve lule nemogu dočekat pa da opet napunim sljedeču  Cool 
[Vrh] Go down
gstaraz
Hladan dim
Hladan dim
gstaraz


Broj postova : 955
Join date : 18.07.2013
Age : 52
Lokacija : Rijeka
Omiljeni duhani : Oriental, Virginia, Latakia

prvi dojam nakon punjenja  i  paljenja moje prve lule Empty
PostajNaslov: Re: prvi dojam nakon punjenja i paljenja moje prve lule   prvi dojam nakon punjenja  i  paljenja moje prve lule Empty14.05.14 23:08

upecao 

...još se stigneš otrgnuti Very Happy
[Vrh] Go down
foksieloy
Oblak dima
Oblak dima
foksieloy


Broj postova : 3252
Join date : 06.03.2013
Age : 39
Lokacija : Križevci, Hrvatska
Omiljeni duhani : Balkan Sasieni, Drama Reserve, Christmass Cheer, HH Vintage Syrian, Symphony, Plumcake

prvi dojam nakon punjenja  i  paljenja moje prve lule Empty
PostajNaslov: Re: prvi dojam nakon punjenja i paljenja moje prve lule   prvi dojam nakon punjenja  i  paljenja moje prve lule Empty15.05.14 7:10

Ako misliš upaljač koristiti, a ne želiš puno novaca potrošiti:

[You must be registered and logged in to see this image.]

ovako nešto, puno je lakše plamen usmjeriti, pa nečeš paliti rub žarnice.
[Vrh] Go down
http://foksieloy.name/
Karlo
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Karlo


Broj postova : 268
Join date : 22.10.2013
Age : 56
Lokacija : Zadar
Omiljeni duhani : Tražim se

prvi dojam nakon punjenja  i  paljenja moje prve lule Empty
PostajNaslov: Re: prvi dojam nakon punjenja i paljenja moje prve lule   prvi dojam nakon punjenja  i  paljenja moje prve lule Empty15.05.14 8:55

Preglomazno.
Bolje je nabaviti ovakav manji upaljač.
Bez obzira hoćeš li koristiti šibice ili ćeš kupiti neki pravi super skupi upaljač, najbolje je imati i jedan ovakav negdje pri ruci.
[You must be registered and logged in to see this image.]

runner je napisao/la:
da nebi slučajno u startu oštetio novu lulu(ipak se radi o Savinelli luli,jer pojeo bi se da sam ju odmah oštetio) affraid

Čekaj da ti ispadne iz usta pa počne skakutati po pločicama...  affraid
[Vrh] Go down
http://piperson.org
runner
Prva lula
Prva lula
avatar


Broj postova : 29
Join date : 08.05.2014
Age : 46
Lokacija : Rijeka-Bjelovar

prvi dojam nakon punjenja  i  paljenja moje prve lule Empty
PostajNaslov: Re: prvi dojam nakon punjenja i paljenja moje prve lule   prvi dojam nakon punjenja  i  paljenja moje prve lule Empty16.05.14 11:42

hehe,imaš pravo upecao se ja na prvu i nepuštam... Very Happy ovi upaljači mi se čine malo preveliki,uglavnom za sada sam nabavio paket šibica kasnije nabavim i upaljač(nije hića dok god imam šibica) Cool 
[Vrh] Go down
FajkaSt
Prva lula
Prva lula
FajkaSt


Broj postova : 31
Join date : 28.08.2022
Age : 43
Lokacija : Split

prvi dojam nakon punjenja  i  paljenja moje prve lule Empty
PostajNaslov: Re: prvi dojam nakon punjenja i paljenja moje prve lule   prvi dojam nakon punjenja  i  paljenja moje prve lule Empty31.08.22 23:55

Evo da i ja opisem svoj prvi dojam 😁.
Napom8njem da sam tek nedavno krenuo u ovu pricu s Lulom, tako imam dosta ? nad glavom.
Prvi duhan koji sam provao je Amphora Special reserve No8. Kad sam je narucio preko prijatelja nisam ni znao za ove puste vrste i nazive. Nakon otvaranja, odma sam napunio lulu, posto je duhan bija vlazan, nikako upalit....vucem li ga vucem...i odustajem do sutra dan.
Skuzija sam odma da je vlazan al posto nisam imao nesto drugo a htio sam zapaliti lulu posto po to, pa sam provao.
Nakon sta se duhan prosusija situacija je bila bolja, al i dalje nije to to sta sam ocekivao, uglavnom razocaranje.
Uglavnom tek nakon sta mi je dosao kolega Lulas i napunio Lulu s svojim duhanom, kad sam to upalija totalno druga prica sta se tice gorenja duhana.
I tu mislim da je pocela moja ljubav prema Luli,
Ocito sam neke stvari krivo radio a mislim i da duhan nije bio bas neki dobar odabir.
Od tada citam malo i upoznajem se sa svjetom Lule.
Trenutno sam ostao bez ikakvog duhana, a trenutno nisam u mogucnosti doci do istoga, tako moram cekati jos oko 5 dana...
Stvarno nije lako citati o duhanima, lulama i raznim tehnikama a ne imati duhana za to isprovati.
Toliko zasad.
Lp

[Vrh] Go down
wranjo123
Oblak dima
Oblak dima
wranjo123


Broj postova : 2014
Join date : 23.08.2016
Age : 35
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : sg brown sugar flake, glp meridian

prvi dojam nakon punjenja  i  paljenja moje prve lule Empty
PostajNaslov: Re: prvi dojam nakon punjenja i paljenja moje prve lule   prvi dojam nakon punjenja  i  paljenja moje prve lule Empty01.09.22 12:35

šta nemaš u splitu havanu za kupit duhan?
[Vrh] Go down
Nikša
Oblak dima
Oblak dima
Nikša


Broj postova : 1015
Join date : 07.02.2021
Age : 50
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Mein Tabak No. 2, Peterson 3 Year's Virginia mix, Amphora Special Reserve No 2, MB Classic Loose Cut.

prvi dojam nakon punjenja  i  paljenja moje prve lule Empty
PostajNaslov: Re: prvi dojam nakon punjenja i paljenja moje prve lule   prvi dojam nakon punjenja  i  paljenja moje prve lule Empty01.09.22 13:15

Ima......

Havana Cigar Shop
Prodavaonica cigara u Splitu

Zadarska ul. 3, 21000, Split, Hrvatska
+385 21 341 097
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17165
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

prvi dojam nakon punjenja  i  paljenja moje prve lule Empty
PostajNaslov: Re: prvi dojam nakon punjenja i paljenja moje prve lule   prvi dojam nakon punjenja  i  paljenja moje prve lule Empty01.09.22 16:17

Ima u Splitu, kako reče Nikša. Nije neki izbor da baš izuva iz cipela, ali ima pristojnih duhana.

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
FajkaSt
Prva lula
Prva lula
FajkaSt


Broj postova : 31
Join date : 28.08.2022
Age : 43
Lokacija : Split

prvi dojam nakon punjenja  i  paljenja moje prve lule Empty
PostajNaslov: Re: prvi dojam nakon punjenja i paljenja moje prve lule   prvi dojam nakon punjenja  i  paljenja moje prve lule Empty01.09.22 18:36

Nije u tome problem. Daleeeko sam 😁.
Prvo odrediste za kupovinu duhana ce naj vjerojatnije biti Istambulski aerodrom.
Predpostavljam da medu duhanima za lulu ima neki "Sveti gral" pa cisto ako naletim da ne propustim priliku.
Moze koje ime ako ko zna?
Ne mislim pritom na duhane koji se mogu kupiti u HR.


[Vrh] Go down
FajkaSt
Prva lula
Prva lula
FajkaSt


Broj postova : 31
Join date : 28.08.2022
Age : 43
Lokacija : Split

prvi dojam nakon punjenja  i  paljenja moje prve lule Empty
PostajNaslov: Re: prvi dojam nakon punjenja i paljenja moje prve lule   prvi dojam nakon punjenja  i  paljenja moje prve lule Empty01.09.22 18:47

bayro je napisao/la:
Ima u Splitu, kako reče Nikša. Nije neki izbor da baš izuva iz cipela, ali ima pristojnih duhana.

Planirao sam za pocetak poceti s McBaren, nesto u ovome smislu, mislim da tu naj manje mogu faliti za pocetak.
Sta mislite? Da izbacim koji s ove liste ili da nadodam neki ?

Original choice
Virginia No1
Plumcake
Mixture scottish blend
Dark twist roll cake

Bitno mi je za pocetak da lijepo gori.

[Vrh] Go down
Slajs
Oblak dima
Oblak dima
Slajs


Broj postova : 1217
Join date : 02.08.2020
Age : 37
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : HU Director's Cut, Amphora Burley, Solani 656 Aged Burley Flake

prvi dojam nakon punjenja  i  paljenja moje prve lule Empty
PostajNaslov: Re: prvi dojam nakon punjenja i paljenja moje prve lule   prvi dojam nakon punjenja  i  paljenja moje prve lule Empty01.09.22 23:10

Drži se Original Choicea! Kad središ tri-četiri takve vrećice, onda, i to postepeno, prelazi na sljedeće koje si naveo! Učiš tehniku, o duhanima se uči poslije!

Branislav likes this post

[Vrh] Go down
FajkaSt
Prva lula
Prva lula
FajkaSt


Broj postova : 31
Join date : 28.08.2022
Age : 43
Lokacija : Split

prvi dojam nakon punjenja  i  paljenja moje prve lule Empty
PostajNaslov: Re: prvi dojam nakon punjenja i paljenja moje prve lule   prvi dojam nakon punjenja  i  paljenja moje prve lule Empty02.09.22 7:00

Hvala na savjetu.
Ta tehnika me ubija za sad, al nisam nesto previse dimija tako da nisam jos pohvata.
Dva puta mi je lipo gorilo i tu sam onda reka sebi da necu odustat, jer bilo je bas super nekako.


[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17165
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

prvi dojam nakon punjenja  i  paljenja moje prve lule Empty
PostajNaslov: Re: prvi dojam nakon punjenja i paljenja moje prve lule   prvi dojam nakon punjenja  i  paljenja moje prve lule Empty02.09.22 10:41

Original Choice, definitivno. Svi ostali Mac Barenovi duhani će ti spržiti jezik, pogotovo Vigrinia No 1.

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
wranjo123
Oblak dima
Oblak dima
wranjo123


Broj postova : 2014
Join date : 23.08.2016
Age : 35
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : sg brown sugar flake, glp meridian

prvi dojam nakon punjenja  i  paljenja moje prve lule Empty
PostajNaslov: Re: prvi dojam nakon punjenja i paljenja moje prve lule   prvi dojam nakon punjenja  i  paljenja moje prve lule Empty02.09.22 14:19

moj savjet ti je da si kupis consumate gentleman ashtonov u split kad dodjes, on je obican duhan a kolko se sjecam ne grize previse. vecina ljudi savjetuje poceti s aromaticima pa se prebaciti na obicne duhane dok ja mislim da je to nepotrebno. ja sam nakon prve vrecice original choicea pusio dunhille i tek tad sam se zaljubio u svijet lulasenja
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17165
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

prvi dojam nakon punjenja  i  paljenja moje prve lule Empty
PostajNaslov: Re: prvi dojam nakon punjenja i paljenja moje prve lule   prvi dojam nakon punjenja  i  paljenja moje prve lule Empty02.09.22 19:28

wranjo123 je napisao/la:
moj savjet ti je da si kupis consumate gentleman ashtonov u split kad dodjes, on je obican duhan a kolko se sjecam ne grize previse. vecina ljudi savjetuje poceti s aromaticima pa se prebaciti na obicne duhane dok ja mislim da je to nepotrebno. ja sam nakon prve vrecice original choicea pusio dunhille i tek tad sam se zaljubio u svijet lulasenja

Može i to. On je dobar, relativno neutralan duhan i nije aromatiziran.

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
FajkaSt
Prva lula
Prva lula
FajkaSt


Broj postova : 31
Join date : 28.08.2022
Age : 43
Lokacija : Split

prvi dojam nakon punjenja  i  paljenja moje prve lule Empty
PostajNaslov: Re: prvi dojam nakon punjenja i paljenja moje prve lule   prvi dojam nakon punjenja  i  paljenja moje prve lule Empty02.09.22 23:05

Hvala na savjetima. Kupit cu taj Ashtonov onda.

"ja sam nakon prve vrecice original choicea pusio dunhille i tek tad sam se zaljubio u svijet lulasenja"

Ovaj dio gore me zanima, jer zelim da mi duhan lijepo gori. Imali neki trik kako znati da li je vlaznost duhana dobra.
Dali treba biti suh ili samo "z " "svjez" vlazan.
Znam da nesmi bit pre suh.

Ali prvo odrediste za kupovinu ce mi biti Istambulski aerodrom. Tako da tamo planiram kupiti neki koji mozda nema u HR.
Vidit cemo.
Posaljem slike sta imaju u ponudi.





Nikša likes this post

[Vrh] Go down
Slajs
Oblak dima
Oblak dima
Slajs


Broj postova : 1217
Join date : 02.08.2020
Age : 37
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : HU Director's Cut, Amphora Burley, Solani 656 Aged Burley Flake

prvi dojam nakon punjenja  i  paljenja moje prve lule Empty
PostajNaslov: Re: prvi dojam nakon punjenja i paljenja moje prve lule   prvi dojam nakon punjenja  i  paljenja moje prve lule Empty03.09.22 17:38

Ima jedan trik, ali je pomalo infantilan i nije to pouzdano! Ako uzimaš ovog Ashtona, on je u trakicama, posuši ga na zraku 20 minuta i puni! 20 minuta do pola sata ne može utjecati toliko da presušiš duhan, a razlika će se osjetiti. Poslije, kad stekneš iskustvo, duhane s takvim rezom ne ćeš uopće ni sušiti.

Branislav likes this post

[Vrh] Go down
FajkaSt
Prva lula
Prva lula
FajkaSt


Broj postova : 31
Join date : 28.08.2022
Age : 43
Lokacija : Split

prvi dojam nakon punjenja  i  paljenja moje prve lule Empty
PostajNaslov: Re: prvi dojam nakon punjenja i paljenja moje prve lule   prvi dojam nakon punjenja  i  paljenja moje prve lule Empty03.09.22 22:27

Hvala na savjetu.
Nisam zna da se i u tako malo vremena moze malo prosusiti.
Pitao sam ovo u vezi vlaznosti duhana, jer kolega koji pusi lulu mi je jednom prilikom dao malo duhana koji je po meni bio z vlazan, a on govori malo je suh duhan.
Tu mi nista nije bilo jasno, mali je cudan lik pa nisam s njim ulazio u neke dubioze.
[Vrh] Go down
Sponsored content





prvi dojam nakon punjenja  i  paljenja moje prve lule Empty
PostajNaslov: Re: prvi dojam nakon punjenja i paljenja moje prve lule   prvi dojam nakon punjenja  i  paljenja moje prve lule Empty

[Vrh] Go down
 
prvi dojam nakon punjenja i paljenja moje prve lule
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Moje prve 2 lule
» Frankova metoda punjenja lule
» Moje lule :-)
» Moje lule

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Ostalo vezano uz lule i duhane :: Pušionica-
Forum(o)Bir: