Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Kupovina duhana online unutar EU

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
xxarothxx
Prva lula
Prva lula
xxarothxx


Broj postova : 3
Join date : 10.10.2018
Age : 35
Lokacija : Zagreb

Kupovina duhana online unutar EU Empty
PostajNaslov: Kupovina duhana online unutar EU   Kupovina duhana online unutar EU Empty10.10.18 15:46

Pozdrav!

Nedavno sam počeo pušiti lulu, te se polako uvodim u cijelu priču (poglavito "lurkajući" po forumu), no na jedno pitanje nisam uspio naći odgovor. Nešto sam čitao naše zakone i naišao na stavku koja kaže da je što se tiče duhana zabranjena prekogranična prodaja na daljinu.

Dakle, može li se kupovati duhan unutar EU, primjerice iz Danish Pipe shopa ili hu-tobacco? Ukoliko može, postoji li neka granica količine, i plaća li se kakav dodatni porez?

Ukoliko negdje već postoji pitanje, odnosno odgovor, ispričavam se, al jednostavno nisam našao.

Hvala!
[Vrh] Go down
wranjo123
Oblak dima
Oblak dima
wranjo123


Broj postova : 2014
Join date : 23.08.2016
Age : 35
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : sg brown sugar flake, glp meridian

Kupovina duhana online unutar EU Empty
PostajNaslov: Re: Kupovina duhana online unutar EU   Kupovina duhana online unutar EU Empty10.10.18 15:56

možeš, ali ti se ne isplati radi cijena duhana. najbolji način kupovine je preko smoking pipesa iz bulka do 8 unci. većinom te ne carine, a ako koji put platiš carinu opet si u plusu u odnosu na druge shopove s obzirom da unca duhana košta između 2 i 4 dolara.
[Vrh] Go down
paludamentum
Oblak dima
Oblak dima
paludamentum


Broj postova : 1008
Join date : 15.04.2015
Age : 32
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : 965-ica, Solani Aged Burley, plavi Capstan

Kupovina duhana online unutar EU Empty
PostajNaslov: Re: Kupovina duhana online unutar EU   Kupovina duhana online unutar EU Empty10.10.18 17:20

Dobro si procitao, nadalje, direktiva EU također brani online prodaju duhana pa je tako u povijest otisao primjerice Lothar Wasko i njegov pipe-shop s kojeg smo rado narucivali.

Međutim, HU kojeg spominjes i Danish jednostavno koriste web shop kao izlog a kupnja funkcionira na nacin da, posto im uplatis, posalju ti paket (DHL najcesece). E sad carini li se to - ne mogu ti sigurno reci a je li bi trebalo cariniti nije ni bitno. Takvi paketi su dosad stizali bez ikakvih problema.
Skup je shipping, cini mi se 10ak eura i opcenito duhani su skuplji nego na spomenutom smokingpipes-u (o njemu i kako kupiti pa i iskustvima pise sve u temi) .

P.S. i ako planiras lurkat ne kosta te nista da pozdravis ekipu, takav je obicaj Smile

za klub ti također sve pise, tamo ces najlakse dobiti sve inf a i duhane bome
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17165
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Kupovina duhana online unutar EU Empty
PostajNaslov: Re: Kupovina duhana online unutar EU   Kupovina duhana online unutar EU Empty10.10.18 17:33

xxarothxx, molim te, idi u za to predviđeni topic "upoznavanje i predstavljanje". Ne tražimo tvoju kompletnu dokumentiranu biografiju, nego napiši par riječi o sebi, kako je i red kad dolaziš u neko novo društvo.
Ovo shvati prijateljski.

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
xxarothxx
Prva lula
Prva lula
xxarothxx


Broj postova : 3
Join date : 10.10.2018
Age : 35
Lokacija : Zagreb

Kupovina duhana online unutar EU Empty
PostajNaslov: Re: Kupovina duhana online unutar EU   Kupovina duhana online unutar EU Empty10.10.18 18:54

Svakako ću to napraviti. Kako sam spomenuo, do sad sam bez postova, no čitao sam po forumu, pa sam se malo zaboravio Very Happy

U svakom slučaju, hvala na odgovorima.
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17165
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Kupovina duhana online unutar EU Empty
PostajNaslov: Re: Kupovina duhana online unutar EU   Kupovina duhana online unutar EU Empty10.10.18 18:58

Sve pet.

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Sponsored content





Kupovina duhana online unutar EU Empty
PostajNaslov: Re: Kupovina duhana online unutar EU   Kupovina duhana online unutar EU Empty

[Vrh] Go down
 
Kupovina duhana online unutar EU
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Kupovina prve
» Kupovina preko interneta
» Savjet duhana za prvu online kupnju
» Kupovina na Aukcije.hr :)
» Kupovina polovnih lula

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Ostalo vezano uz lule i duhane :: Pušionica-
Forum(o)Bir: